FB
link
link
link
link
link
  • Świat nie jest czarno-biały. Nie dzieli się na rzeczy bezwzględnie dobre i całkowicie złe. Nie ma tylko nocy i tylko dnia, bo miedzy nimi mamy zmierzchanie i świt. Nie ma złego PISu i dobrej Lewicy.
    Wydaje mi się, ze o naszym cywilizowaniu świadczy poruszanie się w odcieniach szarości i zarządzanie nimi w świadomy sposób, może popychanie ich w jasna stronę, na tyle, na ile się da. Cywilizacja to także dialog – bo przez komunikacje i wzajemne słuchanie się możemy budować swoją przyszłość.
    Odejściem zaś od tej cywilizacji jest odgórne zabieranie mocy decydowania o sobie, dyktując reguły podzielone na dobre vs złe.
    Dziś premier użył słów „dziel i rządź” w takim kontekście, jakby to nie była jego, a przeciwników strategia, a jednak przecież stanął na straży moralności i dyktuje zasady ludzkim sumieniom, odgórnie. Ten rząd manipuluje i kłamie stawiając sobie jednocześnie ołtarzyki świętości. Udowodnili to wiele razy. Nie dajmy się.
  • Wszystko, co robię w 2020 ma jeden cel: ogarnięcie siebie i rodziny do wyjebywania out of this country. W zasadzie hasło “wypierdalać” mogłabym przekuć w rozsądniejsze-wypierdalam. Ano. Patriotyzm sam się aktualnie weryfikuje (wszak tyle czasu był po prostu wartością niepodważalna, bo i po co?) i zakładam, ze to będzie długi proces, ale do niego warto nabrać dystansu gdzie indziej. Patriotyzmu nie należy bowiem mylić z heroizmem, lub… z debilizmem. Pozdro 🌓 Elo.


Inspiration
FB link link link link
Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.