FB
link
link
link
link
link

Dzisiejszy wpis powstał przy współpracy z marką Braun, która zaproponowała mi przetestowanie swojego najnowszego zestawu do pielęgnacji ciała i twarzy. Muszę powiedzieć Wam, że to był mój pierwszy kontakt z depilatorem ever, ponieważ wcześniej korzystałam wyłącznie z najzwyklejszej depilacji maszynką. Nie wiedziałam więc, czego się mogę spodziewać 🙂

11

Po kolei. Co dokładnie testowałam? Co znalazłam w pudełku Braun Silképil 9 Skin Spa? Na poniższych zdjęciach zobaczycie wszystkie elementy zestawu, postaram się też szczegółowo opisać wrażenia dotyczące poszczególnych części/funkcji.

 

4

Jak możecie się domyślić po nazwie, to urządzenie to nie tylko depilator. W skład zestawu wchodzą bowiem:

  • depilator z nasadkami do depilacji: masującą, do depilacji pach, linii bikini i twarzy, a także nasadką masującą i szczotkami do delikatnego i głębokiego peelingu
  • szczoteczka do oczyszczania twarzy: standardową, dedykowaną cerze wrażliwej i do peelingu
  • Akcesoria dodatkowe: baterie do szczoteczki, nakładki do przechowywania elementów wymiennych, ładowarkę, instrukcję i praktyczny woreczek.

Zatem do dzieła – jak moje wrażenia?:)

 

Przed przystąpieniem do testów naładowałam urządzenie, zgodnie z tym, co przeczytałam w instrukcji. Wyczytałam, że akumulator ładuje się godzinę (mój ładował się krócej, bo pewnie był wstępnie naładowany) a starcza na 40 min ciągłej pracy (ja używałam go za pierwszym razem około 20 minut, za drugim także i bateria nadal trzymała). Na pierwszy ogień poszedł – oczywiście – depilator.

1

Włoski muszą mieć od 0,5 by można je było precyzyjnie wydepilować, co oznacza, że nie musimy zaplatać na nogach warkocza by użyć depilatora po raz pierwszy – wręcz przeciwnie. Bałam się troszkę bólu, bo ogólnie wrażliwy ze mnie osobnik. Na szczęście okazało się, że cały proces jest średnio bolesny i da się go wytrzymać bez większych problemów. Lampka w urządzeniu zdecydowanie jest bardzo pomocna, choć przy rozpakowywaniu zastanawiałam się, po cóż mi taki bajer. Otóż owszem, bardzo się przydaje – można wyśledzić nawet najdrobniejsze włoski!

15

Urządzenie ma dwa tryby – wolniejszy i szybszy. Ja jestem zwolenniczką raz, a dobrze więc tryb szybszy zdecydowanie lepiej sprawdził się przy depilacji nóg. Wymagało to trochę czasu, by dokładnie usunąć włoski, jednak z każdym pociągnięciem w tym samym miejscu bolesność była mniejsza a noga gładsza – uff. Niestety w przypadku innych części ciała (próbowałam depilacji pach ze specjalną nakładką) ból był dla mnie niewarty zachodu. Niemniej do depilacji nóg będę teraz używać teraz prawdopodobnie tylko depilatora!

14

A co z resztą nakładek i elementów? Jak już wspomniałam Braun Silképil 9 SkinSpa to zestaw bogatszy niż sam depilator. Po wypróbowaniu podstawowych opcji przyszedł czas na test kolejnych nasadek – szczotek do peelingu ciała i masażu (zrobiłam to następnego dnia, by nie podrażnić ewentualnie skóry za mocno, jednak po depilacji nie było zaczerwienień).

2

Wykonywanie pierwszej czynności wymaga nałożenia innej końcówki do mocowań, a na nią specjalnej szczoteczki (należy je, ze względów higienicznych wymieniać co 3 miesiące!) co nie sprawia żadnych trudności i jest łatwe. Używanie szczoteczki jest wskazane raz w tygodniu z użyciem np peelingu. To dobry sposób na domową pielęgnację i dokładne czyszczenie skóry – dość pracochłonny, ale efektywny. Po dokładnym czyszczeniu można wykonać masaż ciała – zarówno w wannie, jak i poza nią z użyciem olejków do masażu. Bardzo przyjemne i relaksujące zajęcie, dodatkowo ujędrniające skórę, które możemy wykonywać nawet kilka razy w tygodniu. Służy do tego gumowa nakładka z wypustkami w kolorze zielonym.

3

Zaletą urządzenia jest to, ze można go używać w wodzie. Dodatkowo czyszczenie nakładek i elementów jest proste, więc łatwo go utrzymać w czystości.

 

Ostatnią rzeczą, jaką przyszło mi testować jest szczoteczka do mycia twarzy. Ma delikatne końcówki, jest poręczna i cicha. Początkowo zabrały mi ją dzieci, bo to bardzo przyjemne urządzenie, niemniej udało mi się w końcu cichaczem zabrać im nową zabawkę i sprawdzić jej działanie na sobie! Szczoteczka jest poręczna, ergonomiczna, łatwa w użyciu i czyszczeniu. Nakładki należy wymieniać co trzy miesiące ze względów higienicznych (w zestawie znajdują się trzy, bardzo łatwe do wymiany). Używałam jej z żelem do mycia twarzy i z peelingiem. Zdecydowanie przydatne urządzenie!

17

Podsumowując:  Silk-épil 9 Skin Spa to bogaty zestaw do pielęgnacji w domowym zaciszu. Depilator jest wielofunkcyjny, skuteczny, nakładki do czyszczenia i masażu przydatne. Szczoteczka do mycia twarzy jest ergonomiczna, cicha i przyjemna w użyciu. Polecam wypróbować na własnej skórze!

Depilator znajdziecie pod TYM LINKIEM (KLIK)

13


Inspiration
FB link link link link
Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.