FB
link
link
link
link
link

Może w ciągu kilku godzin zamienić nas w strzaskane na mahoń plażowiczki:D Jest bezpieczniejsze (pewnie o 100%) od solarium i wprawdzie nie zastąpi relaksu, jakiego zażywamy na ciepłej plaży wylegując sie na słońcu, ale może je uprzyjemnić! Uczyni bowiem kąpiel słoneczną bezpieczniejszą, pozwoli stosować filtr słoneczny i nie martwić się o poparzenia.

Mowa oczywście o opalaniu natryskowym. Piszę o tym juz teraz bowiem czas wakacyjny zbliża sie wielkimi krokami:) Od  około roku (z dużymi przerwami) testuję na sobie jego działanie, skuszona przede wszystkim tym, że jest to szybki proces dajacy piękne rezultaty. Na polskim rynku w bodaj 2015 roku pojawiła się nowa marka samoopalaczy – Fake Bake, profesjonalnie zajmująca się opalaniem natryskowym.  Brand ten produkuje też kosmetyki zalecane do domowego użytku. W zeszłym roku kilkakrotnie skorzystałam z tego zabiegu, w tym roku poszłam na opalanie pierwszy raz, jako totalnie bladoskóre dziewczę.

Poniżej moje wrażenia – chciałam podzielić się zarówno wadami, które zauważyłam, jak i zaletemi.

Jak wygląda proces? Po aplikacji (zarówno w salonie jak i w zaciszu domowym) o skórę trzeba specjalnie dbać – początkowo, przed pierwszym prysznicem, gdy kosmetyk wchłania się i zaczyna działać trzeba nosić ciemne, luźne ubrania (spokojnie, spiera sie ze wszystkiego – sprawdziłam!), po prysznicu nie używać tłustych kremów, a i z nawilżającymi nie szaleć. Warto też przed zabiegiem i w trakcie schodzenia używać peelingów do ciała.

ZALETY:

  • Kosmiczna oszczędność czasu! Na aplikację i efekt w przypadku niektórych samoopalaczy trzeba poświęcić tylko 1 – 3 godzin. Inne rozwijają kolor po 24 godzinach.
  • Naturalny efekt. Odpowiednio zaaplikowany samoopalacz dobrany do karnacji będzie wygladał jakbyś właśnie wróciła z karaibskiej wyprawy
  • Bezpieczeństwo. Te kosmetyki według producenta można stosować nawet w ciąży – nie powodują przebarwień (nie sprawdzałam;)). Z pewnością nie równają sie szkodliwemu wystawianiu skóry na działanie promieni słonecznych
  • Efekt WOW – na plaży, gdy wszyscy są jeszcze biali i zimowi – wtedy wychodzisz Ty, cała w brązie;D
  • Modelowanie sylwetki – odpowiednio nałożony kosmetyk wymodeluje Twoja sylwetkę podobnie jak Kardashianki modelują twarze za pomocą cieniowania:)

WADY:

  • Cena. Zarówno zabieg, jak i kosmetyki są dość drogie i nie każdy moze sobie pozwolić na ciągłe używanie samoopalacza. Zabieg z peelingiem to koszt ok. 120 zł, ceny pojedyńczy kosmetyków fake bake znajdziecie tu: KLIK. Przy założeniu, że robimy to raz na 10 dni miesięcznie trzeba wydać sporo kasy na taką procedurę.
  • Czas trwania i schodzenie kosmetyku – ale tylko przy dużym pechu lub nieumiejętnej pielęgnacji – podczas schodzenia samoopalacza skóra może być cała w plamki.
  • Ograniczenia dotyczące kosmetyków do pielęgnacji – najlepiej uzywać tych dedykowanych samoopalaczom – co robi nam dodatkowy koszt. Nie można używać olejów i tłustych mleczek (wykluczone!) i trzeba uważać na nadmiar tych nawilżających ponieważ wszystko może źle wpłynąć na kolor, równomiernosć i trwałość naszej opalenizny.
  • Samodzielna aplikacja – to nie lada wyczyn. Przy pierwszych próbach w ogóle nie wychodziłam z domu, bo wyglądałam jak dalmatyńczyk. Jednakowoż dzięki ciemnemu kolorowi początkowemu produktu po jakimś czasie można dojść do wprawy i rozprowadzać go świadomie.
  • Przy nieumiejętnym dobraniu koloru lub zbyt długim czasie przetrzymywania kosmetyku (szczególnie na bladą skórę) efekt może być dramatyczny. Nie zalecam tego!

W tej chwili kończę moje opakowanie Fake Bake 60 i zastanawiam się nad poszukiwaniem czegoś nowego – czy znacie inne marki, które wprowadzają na rynek profesjonalne samoopalacze? Używacie ich? Co sądzicie o opalaniu natryskowym? Podzielcie sie w komentarzach!

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (8)

Fot. Instagram fakebakebenelux, fakebakeathome

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (9)

Fot. Tnstagram fakebakefinland, fakebakebenelux

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (10)

Fot. Instagram fakebakeunited

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (5)

Fot. rebellook.pl

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (2)

Fot. rebellook.pl

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (11)

Fot. Instagram fakebakeusa

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (12)

Fot. Instagram lovelyhair_ldn

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (1)

Fot. Instagram rebellookblog

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (4)

Fot. rebellook.pl

rebellook fake bake opalanie natryskowe opinie (3)

Fot. rebellook.pl


Inspiration
FB link link link link
Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.